Ben Size Fazlayım

Joey Comeau

Tür: Mizah

Ciltsiz

Orijinal Adı: Overqualified

Türkçesi: İ. Kürşad Yalçındağ

1.  Baskı: Mayıs, 2016

Sayfa Sayısı: 128

ISBN: 978-605-83979-4-1

Boyut: 13,5×19,5 cm

SKU: 9786058397941
€55,90
Ücret: €39,13

“Ben Size Fazlayım’ın ön yazıları suratta patlayan bir tokat gibi. Ama bu tokat muhteşem bir şey! Gülmekten kendinizi alamıyorsunuz ve bittiği zaman bu tokadı arkadaşlarınıza anlatmak için can atıyorsunuz. Bilirsiniz işte!”

                                                                        Ryan North

“Joey Comeau’nun kitabı, Judy Blume’ın ORADA MISIN TANRIM? BENİM MARGARET kitabının çiğnenip, J.G. Ballard tarafından tükürülmüş bir hali gibi… Melankolisi, şaşırtıcı bir şamata ile mayalanmış bir kitap.”

                                                                        Paul Di Filippo

 

Tüm ön yazılar aynıdır. Bir işe yaramazlar. En azından sizin saygı duyduğunuz, sanki bir marketten alınmış gibi olan özellikleriniz hakkında aynı yalanları tekrar tekrar yazarsınız. Allah bilir onlar başkalarına nasıl anlatıyorlar. Ama bu, işin yürüme şekli işte.

Sonra bir gün bir araba aniden beliriverir ve birden her şey değişir, bir daha uyanacak mı bilemezsiniz. Sabah yataktan kalkarsınız ve boyama kitabı boyar gibi bir tane daha ön yazı yazarsınız, tamamen farklı bir şey ortaya çıkar.

Yalvarmak yerine artık tehdit etmeye başlarsınız. Nazik olmayan espriler yaparsınız. Çocukluk anılarınızdan ve cinsel fantezilerinizden bahsedersiniz. Gerçek isminizi ekler ve kendinizi dürüst bir şekilde ifade edersiniz. Yazı arkasına başka bir yazı. Bunun gibi bir ön yazıyla bu işi almanıza imkan yoktur.

Ama yine de yollarsınız.

Özellik adı Özellik değeri
Yazar Joey Comeau

Joey Comeau

Joey Comeau

26 Eylül 1980

1980 doğumlu Joey Comeau, Toronto’da yaşıyor. Emile Horne ile birlikte A Softer World adlı bir internet sitesinin kurucusu. Bu siteden ona ait diğer çalışmalara da ulaşabilirsiniz! Bu arada sitede “One Bloody Thing After Another” adlı bir hikâye de var. Eğer hem üzücü hem de korku öğelerini içeren hikâyelerden hoşlanıyorsanız, bir göz atmanızı tavsiye ederiz.