Bi’milyoncu

Onay Durgun

Tür: Uzun Hikâye

Ciltsiz

1.  Baskı: Ocak, 2018

2.  Baskı: Ocak, 2018

Sayfa Sayısı: 160

ISBN: 978-605-82672-9-9

Boyut: 13,5×19,5 cm

SKU: 9786058267299
€73,96
Ücret: €51,77

“Banyodan çıkarken ilginç bir şey oldu; bir sinek dolandı banyoda. Adnan bir süre sineği izledi, sineği öldürmeyi çok istedi ama hâli yoktu. Aklına sinekli bir fıkra geliyor gibi olunca gülümsedi, ama fıkrayı hatırlayamadı; boşu boşuna gülmüştü. Elini yıkamaya karar vermişken, yani tam olarak altı elli iki’de, ilginç başka bir şey daha oldu ki bu daha ilginçti: Adnan’ın hayatı değişti.”

Adnan duysa itiraz eder gerçi ama; çok komikli, az ağlamaklı, biraz da polisiyesi olan bu hikâye, hayatı çok seven ama beceremeyen bir muhasebecinin kendiyle sınanmasını anlatır. Ve olaylar bir Bi’milyoncu’da geçmez.

Özellik adı Özellik değeri
Yazar Onay Durgun

Onay Durgun

Onay Durgun

1978

 

1978'de Trabzon, Çaykara'da doğdu. İlkokulu Çaykara'da, ortaokul ve liseyi Trabzon Anadolu Lisesi'nde okudu. Ardından İ.Ü. İstanbul tıp Fakültesine girdi. Uzun sürecek fakülte yaşamında İstanbul Tıp Fakültesi Tiyatro Topluluğu (İTFTT) ve Sinema Kulübünde bulundu -çalıştı. Askerlik ve mecburi hizmetini yaptıktan sonra Selçuk Aydemir ve Çağlar Yurt ile birlikte senaryo işlerine daldı. ''İşler Güçler'' ve ''Kardeş Payı'' dizilerinde yazdı.
Sevdi, sevildi. Öldürmeyen şey güçlendirdi. Kilo sorunu var. Ama boydan çok belli olmuyor. Çok sıkıntı yaşamasa da saçları erken kırlaştı; genetik herhalde. Yüzmeyi bilmez, sevmez de... Ama yumurta-tavuk hikâyesi olabilir. Trabzonsporludur ama sadece bahis oynarsa maç izler. Müzik zevki ''tartışmalı''dır. Yazmayı sever. Okumayı da sever. Ama yazmayı daha çok....

Bu ürünü alan müşterilerimiz bunları da satın aldı