Bizim Unuttuğumuz Şey

Mahmut S¸enol

Tür: Hikâye

Ciltsiz

1. Baskı: Aralık, 2017

Sayfa Sayısı: 176

ISBN: 978-605-82672-7-5

Boyut: 13,5×19,5 cm

SKU: 9786058267275
₺86,00

Yaşamın kendini var ettiği ayrıntılarda derme çatma hayatlar sürenlerin, kendine sorduğu sorulara cevap bulamayanların, yoldan geçenlerin, evde oturanların, kalmak için gidenlerin, öylece durup seyredenlerin ve sair insandan sebep pek çok olup bitmiş meselenin içinde gezinen Mahmut Şenol, Bizim Unuttuğumuz Şey’le zamanın tozunu alan hikâyeler anlatıyor.

“Bir şeyi bilmiyordu, benimki, benim eşim; tıpkı kaçakların ailelerinin bilmediği gibi… Bizim unuttuğumuz bir şeyi, adına aşk denilen, hiçbir aklına tezgahına uymaz, cendereye gelmez, tornaya girmez, hasılı satsan satılmaz, atsan atılmaz, beş para etmez bir hissi yaşıyorlardı. Hele aşıklar bir dudak dudağa gelmeye görsünler, dem çeken güvercin gibi sesle öpüşürler; işte unuttuğumuz buydu.”

Nitelik Adı Nitelik değeri
Yazar Mahmut S¸enol

Mahmut Şenol

Mahmut Şenol

1958

1958 yılında, İstanbul'da doğdu; şimdiye kadarki ömrünün üçte ikisini bu şehirde geçirdi.
1997'de ABD'ye, daha sonra Kanada'ya göç etmesiyle yaşamının bugüne değin olan kısmını Kuzey Amerika'da sürdürüyor.
Gazi Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'nden lisans, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden (SBF) Yüksek Lisans derecelerine sahiptir.
Ayrıca Indiana Eyaleti Purdue Üniversitesi ve yine İstanbul SBF'den misafir öğrenci olarak doktora dersleri almış olup, hâlen tez aşamalarını beklemektedir.
Türkiye'de ulusal basının en eski gazetelerinden Cumhuriyet'te 1977 yılından itibaren muhabir gazeteci olarak çalışmaya başlayan Şenol, 1987'den sonra bir müddet serbest ticarî faaliyet göstermiş, daha sonra TV yapımcılığına yönelmiştir.
Kanal D, TGRT, ATV gibi kanallara seri-dizi programlar üreten yapım şirketlerinde bulunmuştur. [Selim İleri ile Nostalji, Şenola Düğün, Leyla Tekül Şov gibi programlar, sıralanabilir.]
2000 yılında edebiyata yönelip roman yazmaya başlayan Şenol'un ilk eseri Phaselis Adağı'dır.
Bu eserle birlikte yine Cumhuriyet gazetesinin dışhaberler servisi sayfalarına ABD, Kanada yazılarıyla haftalık yazılarıyla katılmış; tekrar gazeteciliğe adım atmıştır.
Ayrıca o tarihlerden başlayarak web portalları imkânı doğduğundan Açık Gazete, Arkitera Mimarlık Dergisi, Mesele Kitap, Bodrum Baskısı, Kent TV gibi hem basılı hem de online kanallarda yazılarına bolca rast gelinmiş, yine bu meyanda Varlık edebiyat dergisi, Roman Kahramanları, Edebiyatist, Papirüs gibi pek çok dergide denemeleri, küçük hikâyeleri yer almıştır.

Bu ürünü alan müşteriler aynı zamanda bunlarıda satın aldı

80 Günde Devr-i Âlem

₺54,00 ₺37,80

50 Muhteşem Kısa Hikâye

₺350,00 ₺245,00

Küçük Kara Balık

₺47,00 ₺32,90